Aktualności i komunikaty
Towarzystwa Przyjaciół Janowca

Prezentacja TPJ
Na końcu strony zawierającej kalendarium najważniejszych wydarzeń TPJ zamieszczamy prezentację dotyczącą działalności Towarzystwa na przestrzeni lat 1995-2013. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z prezentacją.
 
 

Dla osób zainteresowanych przystąpieniem do grona członków TPJ zamieszczamy statut Towarzystwa i deklarację członkowską.


Monografia janowieckiego cmentarza
TPJ w kwietniu br. wydało od dłuższego czasu zapowiadaną monografię janowieckiego cmentarza. Koszt opracowania i wydania książki to 50 zł. Dla osób, które zapisały się na monografię jej koszt wyniesie 40 zł.


Bibliografia wydawnictw TPJ oraz zawartoœci "Notatnika Janowieckiego"
TPJ podczas XVIII Zimowych Spotkań Janowieckich, które odbyły się w marcu br. zaprezentowało publikację "Bibliografia wydawnictw Towarzystwa Przyjaciół Janowca oraz Notatnika Janowieckiego" opracowaną pzrez p. Alicję Matczuk z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS w Lublinie. Jest to opracowana w sposób naukowy bibliografia naszych wydawnictw oraz zawartości Notatnika Janowieckiego, która będzie pomocna osobom poszukującym informacji na temat historii Janowca i okolic oraz osób zwišzanych z tym regionem.


20 lat TPJ 1995-2015
Podczas XVIII Zimowych Spotkań Janowieckich zaprezentowano również publikację w formie elektronicznej, zawierającą "Gazetę Janowiecką" nr 1-75 wraz ze skorowidzami do przeszukiwania zgromadzonych materiałów. Publikacja zawiera także w formie całościowej wspomnienia wybranych autorów publikowane w gazecie w postaci odcinków.


nowosc
"Gazeta"
W sprzedaży znajduje się już 77 numer "Gazety Janowieckiej".
Zapraszamy po nasze wydawnictwa do punktów sprzedaży.
    >>Nr 77 Gazety, listopad 2015 r.<<


Wspomnienia
Książka Marii Knabe zawierająca wspomnienia autorki (Marii z Czaplińskich knabe) z lat dzieciństwa i młodość.


Kolejny "Album Janowiec"
Zwracamy się do wszystkich chętnych, którzy chcieliby mieć w domu album ze starymi zdjęciami swoich rodzin z dokładnym opisem, kogo fotogramy przedstawiają wraz z panoramą fotograficzną ulic i domów naszej miejscowości sprzed lat. Zainteresowanych prosimy o dokonywanie przedpłat w wysokości 90 zł. W ten sposób będziemy mogli ustalić nakład i taką ilość egzemplarzy wydać.


"Zmiana numeru konta"
Informujemy wszystkich Członków TPJ, którzy będą chcieli uregulować swoje płatności na rzecz Towarzystwa, iż nastąpiła zmiana numeru konta bankowego
Aktualny numer konta zamieszczony jest w stopce "Gazety Janowieckiej" i podajemy go poniżej:
Bank Spółdzielczy w Kazimierzu Dolnym - konto: 21 8731 0001 0103 3822 2001 0013


uwaga!
"Składki"
Przypominamy o statutowym obowiązku płacenia składek członkowskich. Nieregulowanie tej należności przez trzy kolejne lata zobowiązuje zarząd do skreślenia osoby niepłacącej z listy członków TPJ.
Mamy nadzieję, że do takiej ostateczności nie dojdzie.Quchnia na podzamczu
Nowo otwarta, przyjazna gościom, QUCHNIA NA PODZAMCZU w Janowcu, Plac Wolności 9 (za Ośrodkiem Kultury) zaprasza i oferuje: fantazje kawowe; zimne napoje; dania obiadowe; potrawy z grila.
Quchnia przyjmuje: zamówienia na imprezy okolicznościowe, grupy wycieczkowe. Jednocześnie może przyjąć do 70 osób, dysponuje dużym ogrodem trawiastym.
Zaprasza od godz. 11.00; tel. 0-504-100-266
Można tutaj tanio nabyć wszystkie wydawnictwa Towarzystwa Przyjaciół Janowca.Tworczość ludowa z okolic Janowca
Chcemy zaprezentować pisanki wykonane przez p. Annę Byzdra, która wielokrotnie brała udział w organizowanym przez Towarzystwo "Konkursie Pisanek Wielkanocnych". W późniejszym czasie postaramy się zamieścić prace artystyczne innych osób związanych z Janowcem.


nowosc
Kwatery agroturystyczne w gminie Janowiec
Na terenach o dużych walorach krajobrazowych często odwiedzanych przez spragnionych spokoju i odpoczynku turystów, istnieje potrzeba powstania bazy noclegowej. W przypadku terenów rolniczych bazę taką mogą stanowić rolnicze gospodarstwa agroturystyczne wychodzące naprzeciw potrzebom przybywających turystów.JANOWIECKIE INTERPRETACJE MUZYKI
Już od 8 lat w ostatnich dniach sierpnia, na zamku w JANOWCU NAD WISŁĄ odbywają się JANOWIECKIE INTERPRETACJE MUZYKI - międzynarodowy kurs interpretacji dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów i akordeonu. Można powiedzieć, iż stały się stałą imprezą organizowaną na zamku w Janowcu. Informacje o kolejnej edycji zamieścimy w późniejszym terminie."Spotkania Sarmackie"
Na przełomie czerwca i lipca na zamku w Janowcu odbywają się Spotkania Sarmackie. W programie prezentowane są między innymi pokaz staropolskiego polowania, walki, zabawy plebejskie, turnieje. O kolejnym "zajeździe" na zamku w Janowcu poinformujemy w późniejszym terminie.
Dla zainteresowanych zamieszczamy kilka ujęć przedstawiających rycerskie potyczki, ktore miały miejsce w 2000 r.


Szkice z Janowca
W czasie III Zimowych Spotkań Janowieckich, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu, została otwarta wystawa poplenerowa "Szkice z Janowca". Złożyły się na nią prace Grupy Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych "Plama", działającej przy Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej.
Prace te, to wynik krótkiego pleneru, który odbył się w dniach 15-17 września 2000 roku. Malarskie uroki Janowca starali się uchwycić: Monika Baczyńska, Agnieszka Grudzień, Stanisław Skibiński, Maria Majka Zuzańska oraz Anna Syta.


| Siedziba | Zarząd | Zadania | Kalendarium | Działalność | Wydawnictwa | Notatnik | Gazeta |
| Strony | Statut | Nagrody |
PowrótStrona główna
Konatkt!!!